PDE 2012

Słońce, morze i wiatr czyli Pomorskie Dni Energii 2012

Odnawialne źródła energii były tematem przewodnim kolejnych Pomorskich Dni Energii 2012.
Po raz pierwszy impreza przeniosła się pod dach Centrum Kongresowo – Wystawienniczego Amber Expo gromadząc wszystkich wystawców w jednym miejscu i po raz pierwszy towarzyszyła Targom TECHNICON-INNOWACJE.

Celem PDE 2012 było przedstawienie nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych, sposobów jej magazynowania i oszczędzania. Można było również pozyskać informacje na temat finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii.

Ciekawą formą wymiany myśli podczas PDE 2012 były kawiarenki energetyczne. Miejsce dla tych, którzy w kameralnej, niekrępującej atmosferze chcieli porozmawiać z ekspertami na temat odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej i gazu z łupków.

Gościem specjalnym był profesor Maciej Nowicki, minister środowiska w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Donalda Tuska, autor książki Nadchodzi Era Słońca. Spotkanie z nim adresowane było szczególnie do osób zainteresowanych energetyką słoneczną.

Oprócz paneli dyskusyjnych i seminariów, nie zabrakło również miejsc na naukę przez zabawę. Można było i tym razem zobaczyć samowystarczalny Domek Ekoenergetyczny.

W dniach 25 – 26 października 2012 Pomorskie Dni Energii oraz targi TECHNICON-INNOWACJE odwiedziło łącznie około 4 tys. gości.

PDE 2012 odbyły się jako wydarzenie lokalne Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów – OPEN DAYS 2012 pod patronatem Komisji Europejskiej i Komitetu Regionów.
Pomorskie Dni Energii 2012 zostały zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, przedsiębiorstw, instytucji otoczenia biznesu i uczelni wyższych, które w swojej działalności podejmują zagadnienia zrównoważonej energii.