Międzynarodowe Łańcuchy Wartości

24-25 kwietnia 2019, Gdynia

Samorząd Województwa organizuje w dniach 24-25 kwietnia spotkanie dotyczące międzynarodowych łańcuchów wartości w kontekście funkcjonowania Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Globalne łańcuchu wartości opisują pełen zakres działań, które są niezbędne w celu udostępnienia produktu lub usługi od etapu koncepcji, przez fazy pośrednie produkcji po dostarczenie do finalnych konsumentów na rynku międzynarodowym. Ich analiza ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku firm planujących ekspansję na rynki zagraniczne, jak również dla samorządu w odniesieniu do kluczowych obszarów gospodarki jakimi są inteligentne specjalizacje.

Serdecznie zapraszam na spotkanie, podczas którego prof. Emanuela Todeva – międzynarodowy ekspert przedstawi tematykę globalnych łańcuchów wartości  w wymiarze teoretycznym i praktycznym. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie w kontekście inteligentnych specjalizacji podzielą się również przedstawiciele innych europejskich regionów.

Drugi dzień spotkania dedykowany będzie głównie pomorskim podmiotom – w ramach wydarzenia odbędzie się warsztat poświęcony tworzeniu międzynarodowych łańcuchów wartości w ramach Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli w praktyczny sposób wykorzystać zdobytą wiedzę oraz podzielić się doświadczeniami.

Spotkanie odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia br. w Ośrodku Kultury Morskiej (IV p) – Restauracja Cała Naprzód. Spotkanie w dniu 24 kwietnia będzie prowadzone w języku angielskim, natomiast w dniu 25 kwietnia w języku polskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie.